Poznaj lepiej Gourangę

Centrum Medycyny Ajurwedyjskiej

Nasze Centrum Ajurwedy stworzyliśmy w celu popularyzacji filozofii zdrowego oraz harmonijnego życia.

Początki naszej działalności sięgają roku 2015 roku, gdy po raz pierwszy zetknęliśmy się z tym rodzajem medycyny.

Powody tego były bardzo prozaiczne i wynikały wprost z własnych problemów ze zdrowiem, o które troska została zgubiona gdzieś pomiędzy pracą a obowiązkami rodzinnymi. Dla większości z nas trudno jest utrzymać równowagę pomiędzy życiem zawodowym, rodzinnym a zdrowiem i rozwojem duchowym. Często nie wiemy jak uważnie i świadomie kierować naszym życiem, aby było ono szczęśliwe, zdrowe, a także pozwalało nam na realizację życiowych celów. Brak równowagi objawia się kłopotami ze strony umysłu i ciała, a to czasami wręcz uniemożliwia szczęśliwe życie.

Zespół

Anna Kuzynin – konsultantka

Ajurwedą zajmuję się od 7 lat. Szkolę się w instytucie Jiva z Indii, gdzie pracują lekarze ajurwedyści. Moim guru jest Partap Chauhan, jeden z najbardziej znanych lekarzy ajurwedy w Indiach. Mam za sobą trzy etapy szkoleń z lekarzami, kursy z zakresu ziołolecznictwa, psychologii wedyjskiej, chorób tarczycy, detoksu oraz leczenia nadwagi, a także pielęgnacji urody. Regularnie ćwiczę ashtanga jogę. Od 11 lat jestem na diecie wegetariańskiej.

Od dwóch lat studiuję psychoterapię Gestalt w poznańskiej WSPG i w ramach szkoły prowadzę pomoc psychologiczną. Dzięki ajurwedzie mogę żyć w taki sposób jaki chcę – bez ograniczeń zdrowotnych – i tę wiedzę staram się propagować dla podniesienia jakości życia każdego człowieka.

Aleksandra Kuzynin-Konradowska – masażystka

Jestem technikiem masażystą, zielarzem-fitoterapeutą i pasjonatką ajurwedy. Absolwentka ZCKZiU w Szczecinie. Pracuję w zawodzie od 2019 r. Ukończyłam również szereg szkoleń w „ATMA Ajurweda” pod okiem Elżbiety Żuk-Widmańskiej, która zdobywała doświadczenie u Dr. Partapa Chauhana w Indiach.

Joanna Dominiak – nauczycielka jogi

Z wykształcenia jestem biologiem. Natomiast ruch towarzyszył mi całe życie. Jako dziecko tańczyłam taniec nowoczesny. Jogą zainteresowałam się 15 lat temu, kiedy zaczęłam odczuwać problemy z kręgosłupem. I już została ze mną jako moja pasja. Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi RYS 200 Yoga Alliance. Prowadzę zajęcia z różnych stylów jogi: vinyasa, ashtanga oraz yin yoga.

Podnosimy nasze kwalifikacje

W 2016 roku ukończyliśmy kurs Ajurwedy I stopnia (organizowany przez Jiva Institute z Indii). W jego ramach zapoznaliśmy się zarówno z teorią, nauczyliśmy się wykonywania zabiegów, jak i poznaliśmy tajniki ziołolecznictwa.

Kolejnym krokiem były kursy II i III stopnia, a także nauka psychologii wedyjskiej. W zgłębianiu tej wiedzy pomagali nam dyplomowani indyjscy lekarze Ajurwedy.

Uczymy się od najlepszych

Jednak prawdziwym zwieńczeniem naszych starań, a jednocześnie podkreśleniem ich znaczenia, były nauki pobierane u samego dr. Partapa Chauhana – autora książki „Ajurweda droga do zdrowia doskonałego”.

dr Partap Chauhan wręcza certyfikat ukończenia kursu Ajurwedy
Dr Partap Chauhan wręcza certyfikat ukończenia kursu Ajurwedy

Jest on jednym z najbardziej znanych lekarzy Ajurwedy na świecie, za swoją działalność naukową i edukacyjną wielokrotnie nagradzanym prestiżowymi nagrodami: nagrodą Prezydenta Indii (1996), Stowarzyszenia Lekarzy Indyjskich (1999), a także specjalną nagrodą od ONZ (2003).
W 2004 roku otrzymał tytuł oraz nagrodę „Best Ayurveda Physician”, które przyznało mu stowarzyszenie Azmal Khan Society.

Naszą misją jest pomaganie

Dzielimy się wiedzą i niesiemy pomoc tym, którzy jej potrzebują.
Wszystko po to, aby jak najwięcej ludzi mogło cieszyć się dobrodziejstwem zdrowego życia, pełnego szczęścia i harmonii.